28/03/2017

Wydarzenia TOR

Klasy III i II R z wizytą na dniach otwartych 2018 w ASP Wrocław

Podczas dni otwartych na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych przy ulicy Traugutta 19 w Centrum Sztuk Użytkowych, klasy III i II Reklamy, miały okazję zwiedzić pracownie i uczestniczyć w zajęciach na wydziałach Architektury Wnętrz i Wzornictwa, Ceramiki i Szkła, Grafiki i Sztuki Mediów, Malarstwa i Rzeźby.

ASP Wrocław dni otwarte 2018 (2)

Poszczególne pracownie na wydziałach mają swoje specjalizacje i niektóre z nich zwróciły uwagę naszych uczniów. Na wzornictwie przemysłowym zainteresowała ich pracownia Projektowania Środków Transportu i pracownia Projektowania Kinetycznego, na architekturze wnętrz pracownia Projektowania Architektury Wnętrz Multimedialnych oraz pracownia Projektowania Obiektów i Przestrzeni Interaktywnych. Na ceramice i szkle duże wrażenie zrobiły modelarnie, w których mogliśmy obserwować pracujących przy obróbce szkła studentów oraz zmierzyć się z materią – gliną i kołem garncarskim.

Na wydziale Grafiki i Sztuki Mediów w pracowniach Projektowania Gier Komputerowych i Form Wirtualnych, niektórzy podjęli próbę zmierzenia się z udostępnionymi grami – ponoć łatwo nie było. Z kolei w pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej w katedrze Mediacji Sztuki, odbyliśmy interesujące rozmowy ze studentami i wykładowcą prowadzącym zajęcia.

ASP Wrocław dni otwarte 2018 (3)

Z rozmów i refleksji uczniowskich, można wyciągnąć jeden wniosek – warto było zapoznać uczniów z nowym środowiskiem potencjalnego, dalszego kształcenia się.

 Opiekun grupy

art. plast. Krystyna Wołowska

————————————————————————————————————————————————————————-

Pasowanie 2017

11 grudnia 2017 roku, uczniowie klas 1C, 1R i 1D/d zostali oficjalnie przyjęci do w szeregi naszej szkoły podczas pasowania, w Sali Rajców, w oławskim Ratuszu. 
_MG_4216

Filmowy początek

Organizatorzy – uczniowie klas: 2R, 2C i 2D/d przygotowali krótkie filmy na temat działań i kształcenia w swoich kierunkach. Zobaczyliśmy, co na lekcjach robi się w cyfrowych procesach graficznych, w organizacji reklamy oraz w klasie dziennikarsko – filmowej.

Kolejna część to sprawdzenie przydatności do zawodu. Przedstawiciele klas pierwszych musieli zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi przez starszych kolegów. Klasa 1C odpowiadała na pytania z zakresu poligrafii, klasa 1R odgadywała melodie z reklam oraz loga firm a przyszli dziennikarze i filmowcy musieli przeczytać serwis informacyjny składający się z łamańców językowych oraz odgadnąć tytuły filmów.

W nagrodę pasowanie

_MG_4206

Uczniowie klasy 1C byli pasowani repliką wiecznego pióra, specjaliści od reklamy – rulonem z reklam a dziennikarze rulonem z gazet. Pasowania dokonali: Maria Domaradzka oraz wychowawcy klas: Agnieszka Szawan – Paras (1C), Elżbieta Hańczaruk (1R) oraz Artur Marszałek (1D). Uczniowie klasy reklamy otrzymali firmowe koszulki a dziennikarze legitymacje dziennikarskie.

_MG_4224

Fot. Anita Weber

————————————————————————————————————————————————————————-

Warsztaty w plenerze

Od 10 do 11 października 2017r. klasy reklamy ( II R i III R) uczestniczyły w warsztatach fotograficznych, zorganizowanych w ramach projektu „Nowa jakość kształcenia w powiecie oławskim” oraz w ramach efektywnego uczenia na zajęciach z fotografii reklamowej.

Warsztaty_reklama

Warsztaty przeprowadziła Żaneta Szmytka, instruktor fotografii i jazdy konnej, dlatego też obiektami – modelami były zwierzęta, na stałe zamieszkujące Stadninę Koni Podolin na terenie Rościszowa w Górach Sowich.

warsztaty_2

Uczniowie pod opieką K.Nazar, M.Brudnik i M.Mikody przez dwa dni mieszkali na terenie ośrodka, fotografowali i integrowali się z naturą.

warsztaty_1

Już wkrótce, po odpowiedniej obróbce zdjęć zapraszamy na wystawę prac do znanej nam wszystkim Galerii Amarant na I piętrze. Szczegółów na temat zdjęć nie zdradzamy – zobaczycie sami, a warto!

—————————————————————————————————————————–

Zajęcia plastyczno – techniczne

W TOR jest kilka przedmiotów zawodowych, jednym z nich są zajęcia plastyczno – techniczne. W pracowni uczniowie poznają zasady kompozycji, kolorystyki, barwy. Uczą się o perspektywie, poznają techniki tworzenia. Te zajęcia bez wątpienia rozbudzają kreatywność, zmuszają do niestandardowych działań. Nie każdy musi być wprawnym plastykiem, aby poradzić sobie z praktycznym wyzwaniem.

———————————————————————————–

Akcja „Zgadnij kotku, co masz w środku”

Akcja społeczna

Klasa II reklamy zorganizowała w poniedziałek, 6 lutego, akcję społeczną wspierającą oławskie schronisko.

Podczas przerw były rozdawane ulotki informujące o potrzebie sterylizacji bezpańskich i domowych kotów oraz zachęcające uczniów do wsparcia zwierząt. Wystarczy kupić karmę!

Od długiej przerwy, w holu, na I piętrze stanęło „pudło z niespodzianką” noszące intrygująco brzmiące hasło : „Zobacz kotku, co mam w środku”.

1 (1)

Każdy przechodzący mógł zaspokoić swoją ciekawość wkładając rękę w cztery otwory pudełka, które imitowało brzuch zwierzaka. Nie udało nam się jednak złowić myszy, więc pudełko uzupełniliśmy w cztery typy kociego menu. Jakie? Jeszcze zapraszamy do CKZiU, gdzie można to sprawdzić osobiście.

12

Cały tydzień, czyli do ferii (hurra, nareszcie!) będzie trwała zbiórka karmy dla kotów. Prosimy jednak, aby była to karma „mokra” – puszki, saszetki lub karma JUNIOR (także sucha).

6

Wasze wsparcie przynoście do sali 27 / 28 lub zostawiajcie na portierni z karteczką, z nazwiskiem i klasą, odwdzięczymy się.

 

Klasa II R

Akcję informacyjną przygotowali uczniowie z klasy 2R w ramach zajęć z przedmiotów zawodowych.

————————————————————————————————————————————————————————

Zajęcia na uczelni

19 stycznia 2017 roku uczniowie klas 2C i 2R uczestniczyli w warsztatach na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.

IMG_9273

Przyszli specjaliści o druku cyfrowego i reklamy byli na dwóch wykładach: „Wszystko zostało zaprojektowane. Niewiele rzeczy zostało zaprojektowanych dobrze” i „Myśląca kamera – programy tematyczne w aparacie fotograficznym”.

IMG_9286

Zajęcia na SWPS uzupełniają program nauczania w technikum cyfrowych procesów graficznych i technikum organizacji reklamy. Prowadzący to wykładowcy uczelni wrocławskiej.

kn

fot: Iga Lewicka

Biuletyn Informacji Publicznej