22/02/2014

80’ława

80′ ława to projekt Ośrodka Kultury w Oławie, który jest realizowany dzięki Fundacji Orange. Nasza szkoła jest partnerem w projekcie, uczniowie mają możliwość uczestniczenia w warsztatach dziennikarskich i postprodukcji filmowej.

 

W warsztatach udział wzięli:

Magdalena Wojciechowska, Iza Kowalska, Daria Ressmer, Malwina Lubczyńska, Penelopa Tsakmakidis, Patrycja Turczańska, Kornelia Łapuszyńska, Wiktoria Karpińska, Natalia Żmijowska, Ada Draguła, Damaris Kwietniewska

Realizacja projektu

Zajęcia w ramach projektu „Innowacyjna kultura” odbywały się na przestrzeni marca i maja. Młodzi ludzie pracowali na warsztatach dziennikarskich i produkcji oraz postprodukcji filmowej, podczas których powstawał film dokumentalny o Oławie lat ’80.

Warsztaty dziennikarskie prowadził Paweł Gołębski, dziennikarz regionalnych mediów a warsztaty produkcji i postprodukcji filmowej realizował Michał Pawliszewski, operator, właściciel firmy zajmującej się tego typu działalnością.

80a

Podczas nagrania, fot. Pascal

80b

Edward Bykowski opowiadał o klubie sportowym

80c

Ekipa w pracy

80d

Słynny bar „Tościk”

80e

I równie sławny sklep rowerowy

80f

Podczas nagrania w warsztacie samochodowym

80h

Podczas nagrań

80g

i po pracy

Nasze uczennice uczestniczyły również w warsztatach muzycznych, na których doskonaliły swoje umiejętności wokalne oraz przygotowywały koncert z piosenkami lat ’80.

80i

80j

Dominika Łuczak i Katarzyna Lubawa.

Opis projektu

Młodzi ludzie podczas zajęć projektowych będą zgłębiać wiedzę na temat lat ’80. Poznają klimat tamtego czasu i spróbują ocalić go od zapomnienia. Wszystko to będzie wspomagane nowoczesną technologią i praca profesjonalistów.

Efektem działań będzie koncert finałowy z piosenkami z lat ’80, wystawą fotografii z tamtego okresu oraz materiałem filmowym stworzonym podczas warsztatów.

Szczegółowe informacje o projekcie, terminach zajęć i działaniach oraz film promujący znajdują się na stronie Ośrodka Kultury w Oławie: http://kultura.olawa.pl/index.php?

Spot promujący projekt:

strona=wydarzenie&id=338&count=0&count_Komunikat=

Biuletyn Informacji Publicznej