09/03/2012

Klasa policyjna

policja1

Klasy policyjne noszą mundury i mają stały kontakt z Policją w Oławie.

Od września 2012 roku prowadzimy klasę policyjną, jedyną tego typu w powiecie oławskim!Klasa powstała na bazie programu innowacji pedagogicznej „Edukacja policyjna”. Program jest realizowany za zgodą i we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Oławie.

Uczniowie realizują pełny program liceum ogólnokształcącego oraz dodatkowe treści na przedmiocie edukacja policyjna (wiedza o policji, kurs strzelecki, kurs samoobrony, psychologia).  Zajęcia prowadzą pracownicy Policji, trener strzelectwa, sztuk walki oraz psycholog.

Film z zajęć samoobrony

policja2

Wycieczki, szkolenia, spotkania i zajęcia w terenie to elementy innowacji policyjnej.

Przedmioty rozszerzone:

– wiedza o społeczeństwie,  geografia,  język obcy – ang/niem

Przedmioty uzupełniające:

– historia i społeczeństwo,  zajęcia sprawnościowe (dodatkowy przedmiot zajęć sportowych, ukierunkowany na testy sprawnościowe w Policji)

Przedmiot dodatkowy:

– edukacja policyjna – 2 godziny tygodniowo przez trzy lata